ورو چیست؟ شبکه اجتماعی جدیدی که این روزها همه از آن صحبت می‌کنند

ورو یک شبکه اجتماعی جدید است که نه تبلیغات دارد و نه الگوریتم خاصی در فید آن وجود دارد. این هفته یک شبکه اجتماعی جدید در اپل استور غوغا به پا کرد. کدوم اپ؟ Vero باشعار شبکه مجازی واقعی.

ورو حدود ۳ سال است که در حال فعالیت است؛ اما حالا به یکباره تبدیل به بهترین شبکه اجتماعی جدید جهان شده است. این اپ حدود یک میلیون کاربر دارد که نیمی از این تعداد، ظرف همین چند روز گذشته به آن اضافه شده‌اند.

در ادامه هر چیزی که لازم است درباره این اپ بدانید را به شما می‌گوییم.

ورو چیست و چه کسی در پشت آن است؟

ورو در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد و ایمن حریری، پسر رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان آن را راه اندازی کرده است. ایمن می‌گوید این برنامه را بر اساس نیاز شخصی خودش به شبکه‌های اجتماعی موجود طراحی کرده است. پلتفرم این اپلیکیشن هیچ تبلیغی ندارد و اطلاعات شما را در اختیار ماینرهای ارزهای مجازی و سایر کسب و کارهای آنلاین قرار نمی‌دهد تا تبلیغات مخصوص شما را برایتان ارسال کنند.

چه چیزی ورو را از سایرین متفاوت میکند؟

ورو سعی می‌کند به صورت همزمان فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و اسپاتیفای باشد! در نیوزفید این اپ می‌توانید پست‌های خود و پست سایر افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید را ببینید.

پست‌ها می‌توانند شامل عکس، متن و یا لینک‌های URL باشند. البته، ممکن است موسیقی یا پیشنهاد برای دیدن یک فیلم یا برنامه تلوزیونی هم باشند. یکی از مهم‌ترین مشخصات Vero این است که فید آن دستکاری نمی‌شود و درست به همان شکل زمانی که باید باشد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. پست‌ها بر اساس زمان مرتب سازی می‌شوند و هیچ الگوریتمی در کار نیست. این مسئله به این معنا است که این برنامه برای افرادی طراحی شده است که از تغییر یافتن پست‌های اینستاگرامشان در اثر الگوریتم‌های اینستاگرام، خسته شده‌اند.

این می‌تواند اصلی‌ترین دلیل اشتیاق مردم به استفاده از ورو بوده باشد.

ورو تنها برای گرفتن فالوئر نیست

یکی دیگر از جنبه‌های جالب این اپ این است که میان فرند و فالوئر تفاوت وجود دارد. وقتی پروفایل خود را ایجاد می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که تنها فالوئر داشته باشید و یا این که به گزینه فرند هم نیاز دارید.

خود تعریف فرند در این اپ به سه بخش تقسیم می‌شود: دوستان؛ دوستان نزدیک و آشنایان. وقتی یک درخواست دوستی را قبول می‌کنید، می‌توانید دوست جدیدتان را به یکی از این سه دسته منتقل کنید. فایده این بخش این است که برای مثال، وقتی یک عکس از تعطیلات خود پست می‌کنید، می‌توانید تعیین کنید که کدام دسته از افراد می‌توانند آن را ببینند. می‌توانید تنظیم کنید که این عکس را تنها دوستان نزدیکتان ببینند و یا این که آشنایان و حتی فالوئرها هم به آن دسترسی داشته باشند.

این مسئله به منظور تشویق کاربران به داشتن حریم دوستانه خود و اهمیت دادن به دوستان نزدیک طراحی شده است.

آیا دانلود Vero رایگان است؟

در حال حاضر، بله. این اپ فعلا برای دانلود رایگان در اختیارتان قرار دارد؛ اما احتمالا به زودی یک حق عضویت سالانه از کاربران دریافت خواهد شد. با این حال، ورو در توییتر خود اعلام کرده است که یک میلیون کاربری که پیش از دیگران به این اپ بپیوندند، به آن دسترسی رایگان مادام العمر خواهند داشت.

در صورتی که جزو یک میلیون نفر اول نیستید هم نگران نباشید؛ احتمالا حق عضویت سالانه این اپ بسیار ناچیز خواهد بود. ورو می‌گوید این حق عضویت به این دلیل است که نمی‌خواهد برای کسب درآمد به تبلیغات متکی باشد. این مسئله به این معناست که هیچکدام از اطلاعات شما به شرکت‌های ثالث فروخته نخواهند شد؛ اتفاقی که متاسفانه در فیسبوک و اینستاگرام می‌افتد.

با توجه به حساسیتی که کاربران نسبت به اطلاعاتشان در شبکه‌های مجازی پیدا کرده‌اند، کوچ به Vero می‌تواند حرکت جالبی باشد.

(Visited 101 times, 1 visits today)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *