هپی روز برنامه نویس

بله، امروزه. همیشه که روز زن و تولد اون امام و اینا نمیشه که، امروزم روز برنامه نویسه! از اونجایی که برنامه نویسی نسبت کار و درآمدش هیچگاه رابطه مستقیمی نداشته، به همین دلیل، تبریک نگین، کادو بدین. در ادامه کادویی که دادین، پیشه و تخصصتون هم بنویسید که روز جهانیش رو مشخص کنیم، کادوتون رو پس بدیم.

حالا اینکه چرا امروز روز برنامه نویسیه، خیلی جالبه. روز ۲۵۶م هر سال، که میشه ۱۳ سپتامبر، رو روز برنامه نویسی اسم گذاری کردن. پونزده سال پیش یه کارمند یه شرکت روسی، برای به رسمیت شناختن چنین روزی، یه سری امضا جمع کرد و برای دولت روسیه فرستاد. هفت سال بعد دولت روسیه، به رسمیت شناختن که چنین روزی رو اعلام کرد و ۱۱ سپتامبر همون سال، دیمیتری مدودف، این روز رو به نام روز برنامه نویسی اعلام کرد و تبریک گفت.

یه مثال هست که بین خارجیا مرسومه که میگن برنامه نویس ها یه سری ماشینن که قهوه رو به کد تبدیل میکنن…. حالا ما همینو بجای قهوه بگیم چایی، میشه مثال ایرانیش، فقط ایرانی ها با چایی خیلی کارا میکنن :-))

کسایی که کارشون با سخت افزار و تولید و اختراع یه چیز فیزیکی و .. این چیزا سر و کار دارن، نسبت به افراد برنامه نویس و نرم افزاری، یه مزیت بزرگ دارن، چون اونا میتونن وقت هایی که به باگ وسط برنامه سخت افزاریشون میرسن و عصبانی هم میشن، بزنن اونو له کنن!

(Visited 59 times, 1 visits today)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *