پنج روز تعطیله، حالا چیکار کنیم؟

ایران کلا شرایط همه‌چیش با کل دنیا فرق میکنه، تو همه جای دنیا، شما حدودا پنج روز کار میکنید و در ادامه‌ش، دو روز تعطیلات دارین، ولی گاهی تو ایران این نسبت برعکس میشه، مثل این هفته که دو روز کار کردیم و حالا پنج روز تعطیلی انتظارمون رو میکشه.

به نظر من تعطیلات به دو نوع هستش، نوع اول تعطیلاتی که چه با برنامه چه بی برنامه به مسافرت میرین و نوع دوم تعطیلاتی هستند که مسافرت نمی‌رین و همون توی شهر و خونه خودتون میگذرونین. توی این نوع تعطیلات، روزهای آخر به خودتون میاین و میبینید که تعطیلات رو حیف کردین و غمگین میشین که این همه تعطیلی چطوری گذشت. میدونم هیچ وقت برای تعطیلات نمیشه برنامه ریزی کرد و طبق اون برنامه ریزی پیش رفت، ولی به نظرم با یه دید کلی از کارهایی که میخواین انجام بدین به سمت تعطیلات برین، باعث میشه تعطیلاتِ پربارتری داشته باشین و آخرین روز تعطیلی، این حس هدر دادن وقت به سراغتون نیاد. به نوعی چنین برنامه‌ریزی‌ای برای تعطیلات، حکم خرید چیپس و پفک و امثالهم برای مهمونی رو داره، که بدون این‌ها مهمونی میگذره، ولی باهاشون بیشتر خوش میگذره.

حتما این برنامه‌ریزی نباید اینجوری باشه که تسک‌هاتون رو دان کنید یا به کارهای عقب افتادتون برسید، خیلی راحت میتونید تفریح‌هایی که دوست دارین انجام بدین رو یادداشت کنید تا وقتی توی موقعیت قرار گرفتین از یادتون نره و فراموشش نکنید.

خب الان یکی میگه که تو که لالایی بلدی، چطوری میخوابی یا یه همچین چیزی مثلا

  • اولین نکته و چالش جالب برای من تو این تعطیلات اینه که تازه مزدوج شدم و تعطیلات کامل به خودم بستگی نداره و باید دو نفری برنامه‌ریزی کنیم که میخوایم چیکار کنیم.
  • نکته دوم این بود که مسافرت از لیست خط میخوره چون حدس میزنیم که این تعطیلات هم همه میرن مسافرت و بشه دوباره یه تهران خلوت رو تجربه کنیم.
  • نکته سوم این هستش که بعد از ازدواج میفهمی که فامیلها به نوعی دو برابر شده، پس بخشی از ساعات روز تعطیلات رو باید اختصاص بدیم بهشون چون توقع دارن.
  • و نکته چهارم هم این هست که پنج روز به اندازه ای زیاد هست که برنامه خواب و ساعتش رو بهم بریزه، پس باید حداقل ۳ روز از این پنج روز رو صبح زیاد نخوابم.

حالا با توجه نکات بالا و رعایت کردن اونها، توی تعطیلات دوست دارم این کارها رو بکنم:

  1. بزرگ‌ترین کاری که میخوام توی تعطیلات انجام بدم، بازی God of War هستش. حدود یک ماه هست که بازی رو خریدم و هر بار به دلیل مشغله زیاد بازی نکردم چون نمیخواستم وسط بازی فاصله بیوفته و مزه بازی از بین بره. امیدوارم خوش شانس باشم و توی تعطیلات بتونم بازی رو تموم کنم، به گمونم ۲ الی ۲٫۵ روز کامل وقت خواهد برد (منظور از روز کامل یعنی از ۲۴ ساعت خواب، ناهار و شام رو کم کنید)
  2. حرکت دل‌خواه دوم برای تعطیلات، بیشتر کردن اطلاعاتم درباره مجنتو هستش. فک میکنم نمیشه همیشه کامل تفریح باشه، کمی هم باید روی پیشبرد فردی کار کنیم. پس برنامه من برای این کار، دیدن ویدئوهای آموزشی و خوندن یه سری داکیومنت هست. این نکته هم در نظر میگیرم که شاید تنبلی کنم و به این حرکت نرسم و خیلی از پیش نبرمش، ولی همین باعث میشه توی ذهنم بمونه که میخواستم چنین کاری انجام بدم و به هر نحوی نشد، پس باید هرچه زودتر براش دوباره برنامه‌ریزی کنم.
  3. میدونین که سینما برای دومین سال متوالی، گرون شد و در حال حاضر بلیطش شده پونزده هزار تومن؟ که خب واقعا صرف نمیکنه، ولی الان ماه رمضون هست و قبل از اذان مغرب و افطار، بلیط سینما نیم‌بهاست، پس وقت خوبی برای سینما رفتن هستش. حالا با چندتا از دوستانم قرار شد که اتمالا فیلم خجالت نکش رو ببینیم. رضا مقصودی، کارگردان این فیلم هستش که اولین تجربه کارگردانی خودش رو تجربه میکنه و قبل از کارگردانی، نویسنده فیلم‌های لیلی با من است، مهرمادری و همیشه پای یک زن در میان است، بوده. نکته جالب توی گرون کردن سینماها این هست که سال ۹۵ بلیط سینما ۱۰ هزار تومن بود که معقول به نظر میرسید، برای سال ۹۶ بلیط سینما شد ۱۲ هزار تومن، و همین رشد قیمت باعث کاهش ۳ میلیونی افرادی بود که سینما می‌رفتن.
  4. اگر برسم و کامپیوتر خونه رو تا حد زیادی مرتب کنم، و پادکست چنل‌بی هم شروع کنم، که دیگه نور الی نور میشه.

هدف من از نوشتن این مطلب چی بود؟

در اصل هدف من از نوشتن این مطلب این بود که بعد تعطیلات به این برنامه یه نگاه بندازم و ببینم چقد موفق بودم و تونستم توی تعطیلات کارهایی که دوست داشتم رو انجام بدم

(Visited 76 times, 1 visits today)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =