دکتر فریدون علاء رو میشناسین؟

امروز یکی از سخت‌ترین جلاساتی بود که تا حالا داشتم، ولی در عوض کلی اطلاعات مهم فهمیدم و از طرفی با دکتر علا بیشتر آشنا شدم.. ما که قراره به مرکز درمان جامع هموفیلی ایران کمک کنیم و سایت این مرکز رو طراحی و پیاده سازی کنیم، وقتی وارد جلسه شدیم، ما از تجربه کاربری و دیتا ماینینگ و یوزر اینترفیس حرف میزدیم، در مقابل کلماتی مثل انعقاد، هموگلوبین، فیبرینولیز طبیعی، لوکوسیت‌ها و … می‌شنیدیم. کلا !ما از دو دنیای متفاوت جمع شده بودیم دور یه میز، سعی میکردیم با حرکات دست و شکلک ها و … منظورمون رو به هم دیگه بفهمونیم، نهایت تصور من هم از صحبت های طرفم، در حد استامینوفن بود، ولی خب اون داشت از پاروکسیسمال سوپراونتریکولار تاکیکاردیا حرف میزد.

اما در نهایت تونستیم به یه جمع بندی بین دو طرف برسیم. من الان میدونم فیبرینولیز طبیعی چی هست، و طرف جلسمون هم یوزر اینترفیس و اکسپرینس رو فهمیده، انقدم حال کرده بود که میدونم برسه خونه برا زن و بچش تعریف میکنه. مثلا همراه با کلی استرس و ترس میگه خانووم، یه لحظه بیا اینجا بشین.. عزیزم تو میدونی خونمون هم از نظر یوزر اینترفیس و هم یوزر اکسپرینس، یکم، فقط یکم افتضاحه؟!

دکتر فریدون علاء رو میشناسین؟ توی این جلسه فهمیدیم عجب انسان بزرگی هستش، یکی از کارهای مهمش فقط بنیانگذاری سازمان انتقال خون بوده و از طرفی پدر جامعه هموفیلی ایران هم شناخته و این سازمان رو تاسیس کرده. همچنین به ما گفتن که سال پنجاه یه همایش بین المللی (یا کنگره بین المللی) خیلی بزرگ رو در راستای خدمت به جامعه بشری برای مسائل خونی، توی حیاط منزلش تدارک دیده و از کل جهان دکتر های مهمی اومدن، که درباره این موضوع و کلا این شخصیت، میخوام بیشتر تحقیق میکنم و بشناسمش و حتما برای شما هم تعریف میکنم.

اینکه چنین افرادی رو نمیشناسیم و بهمون معرفی نکردن خیلی بده، البته من کم‌کاری خودم توی چنین مسئله‌ای رو انکار نمیکنم، ولی ویکی‌پدیا که تقریبا جامع‌ترین منبع هستش، صفحه مربوط به دکتر علا، کلا سه یا چهار خط بود، البته باید بگم که روزی که دکتر علا فوت کنن، این صفحه رو پر از اطلاعات میکنیم!

(Visited 52 times, 1 visits today)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =